Ar jau įsirengėte dūmų detektorių?

dumu detektorius

Nuo 2018 m. gegužės visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – turės būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai, to reikalaus įsigaliosiantys teisės aktai.
Pirminė bauda už detektoriaus neįrengimą – 5 eurai, o toliau nesilaikantiems teisės aktų pažeidėjams baudos sieks iki 70 eurų.
Šiuo metu dūmų detektorius turi tik 16 proc. šalies gyventojų. Lietuvoje kasmet per gaisrus žūsta apie 100 žmonių. Anksčiau gerokai daugiau žmonių žūdavo kaimo vietovėse, dabar žūčių skaičius panašus ir miestuose. 2017 metais nakties metu žuvo 54 gyventojai. Daugiausia žmonių žuvo Kauno (20 gyventojų) ir Šiaulių (20 gyventojų) apskrityse. Dūmų detektoriai būtų išgelbėję jų gyvybes. 97 proc. per gaisrus žuvusių žmonių mirtis ištinka gyvenamojoje aplinkoje. Neretai ugniagesiai gauna pranešimus, kad namas dega atvira liepsna. Atvykę jie jau nebegali padėti, išgelbėti žmonių, nes gaisras nebuvo laiku pastebėtas, nes ugnis jau įsiveržė į išorę.
Prieš kelerius metus per gaisrą Šiauliuose žuvo trys mažos mergaitės. Ugniagesiai sako, kad jei būtų įrengtas dūmų detektorius, tokių pasekmių būtų išvengta.
UAB “Provasta” pigiai ir greitai sumontuos vienus iš geriausių sertifikuotus dūmų signalizatorius skirtus gyvenamųjų būstų (patalpų) ir juose esančių žmonių gyvybių apsaugai. Mes taip pat atliekame visus elektros montavimo ir statybos darbus.
Dūmų signalizatorius yra neatsiejamoji gyvenamojo būsto dalimi, o to pačiu statybos produktas, kuriam, kaip ir kitiems statybos produktams keliami griežti sertifikavimo bei atitikties deklaravimo reikalavimai. Šie reikalavimai yra susiję su esminiais statinių reikalavimais. Vieni iš šių reikalavimų – apsaugoti gyventojų sveikatą ir užtikrinti pastato gaisrinę saugą.
Didžiausia dovana – išgelbėta gyvybė!

UAB "Provasta" - elektros montavimo darbai ir statybos projektų valdymas iki rakto. Viskas vienoje vietoje.

gaisro detektorius signalizatorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *