Saugiausia elektros darbus patikėti specialistui

Kurių darbų geriau nedaryti pačiam?

Tikriausiai girdėjote, kad žmogaus kūnas yra puikus laidininkas ir netgi silpna elektros srovė gali būti mirtina. Dėl šios priežasties elektros instaliacijos darbai turi būti atlikti griežtai laikantis normatyvinių dokumentų bei visų saugumo taisyklių!

trumpasis-jungimas-elktros-instaliacijos-darbai-pavojinga
Elektros pavojus

Elektros, automatikos ir signalizacijos įrenginių bei instaliacijos montavimo darbus turėtų atlikti tiktai patikimos specializuotos įmonės arba atestuoti specialistai, turintys reikiamą kvalifikaciją šiems darbams bei puikiai žinantys elektros įrenginių įrengimo taisykles ir elektrosaugos reikalavimus. Atminkite, kad yra labai svarbu ne vien saugiai atlikti darbus, tačiau ir užtikrinti, jog sumontuota elektros instaliacija ar elektrotechninis įrenginys saugiai tarnautų ir ateityje.
Neturint pakankamos kvalifikacijos, nevertėtų patiems imtis elektros prietaisų remonto darbų, montuoti elektros kabelius, laidus, kištukinius lizdus (rozetes), jungiklius ar šviestuvus. Netgi jei esate peržiūrėję daug vaizdo medžiagos socialiniuose tinkluose, nebūkite tikri, kad ten matyti montavimo būdai yra patikimi. Taip pat vertėtų suprasti, kad nors ir anksčiau atlikote tokius darbus, nelaimingas nutikimas gali įvykti dėl netyčinės klaidos, kurią lengva padaryti neturint patirties.
Žinokite, kad nutrūkus elektros kabelio ar laido gyslai, ar pažeidus kabelio izoliaciją, nepakanka pažeistą vietą paprastai apsukti izoliacine juostele. Privalu laikytis tam tikros technologijos, kadangi pavojų gali sukelti net ant atviro laido patekusios dulkės ar drėgmė. Šiuos darbus patikėkite tik profesionaliems elektros darbus išmanantiems ir atestuotiems specialistams, turintiems reikiamą išsilavinimą bei kvalifikaciją.

Kreipkitės pagalbos į atestuotą specialistą net ir tuomet, jei prijungti reikia tik paprastus buitinius elektros prietaisus

Elektrinės viryklės, orkaitės, indaplovės, skalbyklės, vandens šildytuvai – tai yra buitiniai elektros prietaisai, kurie yra kiekvienuose namuose. Nors ir atrodytų, jog buitinius prietaisus galėtumėte prijungti patys, to daryti nevertėtų. Neteisingai prijungtas elektros prietaisas iš pradžių gali veikti ir Jūs net nesuprasite, jog kažkas negerai. Tačiau po tam tikro laiko neteisingai prijungtas gali sugesti. Taip pat gali įvykti trumpasis jungimas, ko pasekoje yra didelis gaisro pavojus. Ypač jei ir visa elektros instaliacija sumontuota nesilaikant normatyvinių reikalavimų ar neturint tinkamos kvalifikacijos. Juk nenorite gyventi namuose, kuriuose jausitės nesaugiai?

Kuriuos elektros darbus galiu atlikti pats?

Tokius nesudėtingus darbus, kaip pakeisti elektros lemputę, fluorescencinį šviestuvą, ar įsukamą saugiklį galite atlikti patys. Šie darbai nereikalauja didelių įgūdžių ar specialių žinių. Tik niekada neužmirškite dirbti neskubant ir saugiai. Venkite šiuos darbus atlikti jei esate vienas.
Elkitės išmintingai!

Niekada neleiskite vaikams žaisti arti elektros prietaisų ir tuo labiau su jais. Nuo mažens aiškinkite vaikams apie kylančius pavojus!

Būkite saugūs…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *